Rowery

Swarzewo to doskonałe miejsce dla kochających jazdę na rowerze...

Nasza mieścina znajduje się na trasie najbardziej atrakcyjnych ścieżek rowerowych okolicy "półwyspu helskiego".

  • Ścieżka rowerowa Hel -Swarzewo- Puck

Szlak rowerowy od Helu przez Juratę i Jastarnię do Władysławowa, przez Swarzewo aż do Pucka. Prowadzi w większości wybrukowaną lub asfaltową ścieżką. W Pucku w Rozgardzie kończy się kostka i zaczyna ścieżka gruntowa w większości skrajem klifu często w odległości 1 metra, na trasie 2 strome podejścia (między Puckiem a Rzucewem). Niezwykle malownicza trasa.

  • Ścieżka rowerowa  Swarzewo - Puck - Osłonino - Rewa

Wybierając sie na tą ścieżkę rowerową można zobaczyc zamek Jana III Sobieskiego  w Rzucewie. Droga wiedzie przez łąki, nad zatoką. Szlak składa się częściowo z drogi gruntowej, płyt betonowych, asfaltu i kostki brukowej. Trasa liczy około 30 km.

  • Ścieżka rowerowa "Szlakiem starej lini kolejowej"

Owa ścieżka powstała w 2011 roku na bazie starej linii kolejowej. Zaczyna się w miejscowości Gnieżdżewo przy stacji kolejowej Swarzewo i kończy się w Krokowej, liczy ona aż 17,35 km. Trasa niezwykle przyjemna, pokryta w całości asfaltem, występują  na niej łagodne podjazdy i zjazdy, w zaledwie 5 miejscach przecina ruchliwe drogi. Rozciągają się z niej rozległe widoki na pola i łąki a w czasie kwitnienia rzepaku zapachy pozostawiają niezapomniane wrażenia. W miejscu dawnych stacji ustawione są ławki, znajdują się tam też tablice informacyjne z opisami ciekawych miejsc, które można znaleźć w pobliżu ścieżki.